Przejdź do treści
>
Baza Gwiazd
>

BAZA GWIAZD BAZA GWIAZD

Społecznie zaangażowanych

LAUREATKA 13 EDYCJI HONOROWEJ GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI

Maja Ostaszewska

Jest tak bardzo zaangażowana społecznie, że trudno uwierzyć, że ma jeszcze czas na granie w teatrze, filmach i serialach i jak sama mówi – przede wszystkim bycie mamą dwójki nastolatków. Za swoje zaangażowanie na rzecz uchodźców na granicy z Białorusią i z Ukrainy, osób LGBT+ oraz zwierząt, a także wspieranie organizacji walczących o równość, sprawiedliwość i demokrację Nagrodę Honorową Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” otrzymała w tym roku Maja Ostaszewska.

Od wielu lat wspiera działania na rzecz praw zwierząt i ich ochrony, współpracując z takimi organizacjami jak Otwarte Klatki, Fundacja Viva!, OTOZ Animals, Compassion Polska, Schronisko w Korabiewicach, adopciaki.pl czy Klub Gaja. Wzięła udział w kampanii billboardowej nagłaśniającej potrzebę wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futro, cyklicznie bierze udział i przemawia na demonstracjach i happeningach prozwierzęcych. Obecnie angażuje się w zachęcanie swoich obserwujących do podpisywania i nagłaśniania wspólnych akcji organizacji z Polski i Europy – #FurFreeEurope, #EndTheCageAge czy #EndAnimalTesting. Także ze względu na zwierzęta promuje dietę roślinną. Sama wychowywana przez rodziców w duchu empatii wobec zwierząt od urodzenia jest wegetarianką, a od kilku lat – weganką.

Maja Ostaszewska niosła pomoc osobom potrzebującym na polsko-białoruskiej granicy. Była tam osobiście, a w swoich mediach społecznościowych i mediach tradycyjnych relacjonowała dramatyczną sytuację uchodźców. Organizowała też zbiórki rzeczy w Nowym Teatrze w Warszawie.

Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie bardzo mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom i ich ewakuację z granicy, sama otoczyła opieką osoby z Ukrainy. Aktywnie wspiera działania Fundacji Ocalenie i Grupy Granica, które zajmują się pomocą uchodźcom.

Brała udział w kilku kampaniach WWF Polska, w tym „SOS Karpaty”. Wspiera akcję #JestemPrzeciwHomofobii oraz coroczną akcję Muzeum Polin „Łączy nas pamięć”. Nagłaśnia inicjatywy największych organizacji walczących o równość, sprawiedliwość i demokrację, m.in. Amnesty International, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Grupy Granica. Za swoją działalność w ostatnich latach została laureatką m.in. Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Okularów Równości przyznawanych przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej czy nagrody „Serce dla zwierząt” Fundacji Viva!

Maja Ostaszewska odbierze nagrodę 22 października 2022 r. podczas Wieczoru Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Dotychczas tytuł Honorowej Gwiazdy Dobroczynności otrzymali: Mateusz Damięcki, Marcin Dorociński, Omenaa Mensah, Anja Rubik, Filip Chajzer, Dorota Wellman, Irena Santor, Jerzy Stuhr, Justyna Kowalczyk, Magdalena Różczka, para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Bożena Walter, Agata Młynarska i Krzysztof Hołowczyc.

O Plebiscycie

„Gwiazdy Dobroczynności” to największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne gwiazd kina, telewizji, internetu, social mediów, sportu, muzyki czy teatru. Nominacje do Plebiscytu co roku są zgłaszane przez organizacje pozarządowe i menedżerów osób znanych. Finalistów i laureatów wybiera kapituła oraz partnerzy Plebiscytu. W tej edycji obok osób zaangażowanych w działania społeczne, charytatywne, kulturalne czy ekologiczne zostaną również nagrodzone osoby znane, które organizują lub wspierają pomoc dla uchodźców i Ukrainy.

W kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy” zostaną przyznane dwie nagrody: ogólnopolska, której partnerem jest Fundacja Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego, i lokalna „Gwiazdy dla Ukrainy – lokalnie” wspieranej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Parterem kategorii „Zdrowie” jest firma Lek-Am. Laureaci kategorii otrzymają czeki, które przekażą wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Partnerem głównym Plebiscytu jest magazyn „Twój Styl”. Wzorem lat ubiegłych redakcja miesięcznika przyzna swoją Nagrodę Specjalną. Laureaci Plebiscytu otrzymają statuetkę firmy APART. Dodatkowo, jak co roku, zostanie przyznana Nagroda Honorowa i Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Uroczysty finał Plebiscytu i wręczenie statuetek nastąpią 22 października 2022 r. podczas Wieczoru Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Informacje dotyczące zakupu biletów na wydarzenie znajdują się na www.gwiazdydobroczynnosci.pl.

 

Więcej informacji o zaangażowaniu społecznym osób znanych i kolejnej edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” jest na:

www.instagram.com/gwiazdydobroczynnosci/

www.facebook.com/GwiazdyDobroczynnosci 

  • Inicjator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
  • Partner Główny: magazyn „Twój Styl”
  • Partner Plebiscytu i kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy”: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
  • Partner kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy”: Fundacja Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego
  • Partner kategorii „Zdrowie”: Lek-Am
  • Patron Plebiscytu: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  • Patroni medialni: Polsat, TVN, TVP2, www.twojstyl.pl
  • Sponsor statuetek: Apart
  • Partnerzy wspierający: Hotel Sofitel Warsaw Victoria