Począwszy od IV edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”, wsparcie o wartości 10 tys. zł otrzymały organizacje dobroczynne wskazane przez Laureatów Plebiscytu. Wierzymy, że osoby o tak pięknych sercach dokonały najlepszego wyboru. Wsparcie finansowe otrzymały następujące organizacje pozarządowe:
Polski Komitet Narodowy UNICEF – organizacja społeczna wskazana przez Panią Magdalenę Różczkę, laureatkę Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Twarz kampanii społecznej. Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”- organizacja społeczna wskazana przez Panią Martynę Wojciechowską, laureatkę Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Zaangażowanie w program społeczny.
Fundacja Szkoła Otwartych Serc - organizacja społeczna wskazana przez Panią Agnieszkę Cegielską, laureatkę Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Darczyńca organizacji społecznej.
Stowarzyszenie Artystyczne ECCE HOMO – organizacja wskazana przez Pana Jana Nowickiego, laureata Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Własna działalność społeczna.
Fundacja Spełnionych Marzeń – organizacja wskazana przez Zespół VOLVER, laureat Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Wolontariusz.
Dzięki uprzejmości firmy DELL, która przekazała laptopy dla organizacji społecznych wskazanych przez laureatów – laptopy otrzymały: Polski Komitet Narodowy UNICEF, Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundacja Szkoła Otwartych Serc, Stowarzyszenie Artystyczne ECCE HOMO, Fundacja Spełnionych Marzeń oraz Interwencyjna Placówka Opiekuńcza w Otwocku Przy Fundacji Rodzin Adopcyjnych (organizacja społeczna wskazana przez Panią Annę Dereszowską, laureatkę Nagrody Specjalnej SHOW)
W latach 2009 – 2011 Fundusz Gwiazd Dobroczynności działał pod nazwą Funduszu „Pozytywka” i wspierał edukację i integrację społeczną dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu. Środki Funduszu rozdysponowywane były w corocznych konkursach – Konkursach Grantowych „Pozytywka”. W wyniku dwóch edycji Konkursu Grantowego „Pozytywka”, granty o wartości 10 tyś zł każdy otrzymało w sumie 10 organizacji pozarządowych z całej Polski.
Dzięki temu:
- 128 dzieci z niepełnosprawnością słuchu wzięło udział w zajęciach i warsztatach realizowanych w ramach projektów finansowanych przez Fundusz „Pozytywka”
- 9 uzdolnionych niesłyszących uczniów i studentów otrzymało stypendia naukowe
- Powstał pierwszy w Polsce zeszyt edukacyjny dla niesłyszących dwulatków z wykorzystaniem znaków języka migowego
- Przeprowadzono 319 godzin warsztatów i zajęć specjalistycznych dla dzieci z niepełnosprawnością słuchu oraz ich rodzin
- Zrealizowano 5 filmów edukacyjnych dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością słuchu oraz 3 filmy edukacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością słuchu dotyczących bezpieczeństwa w Internecie
- 8 dzieci w wieku 1, 5 -7 lat, po wszczepie implantu ślimakowego, zostało objętych indywidualną rehabilitacją słuchu i mowy
- 20 niesłyszących nastolatków wzięło udział w warsztatach fotograficznych, zakończonych wystawą „Fotografia w ciszy”
- Powstał pierwszy w Polsce słownik „Piłka Nożna” Słowniczek polsko-migowy, migowo-polski
- Odbył się specjalny koncert dla 200 osobowej niesłyszącej publiczności
- Nakręcono 7 filmów instruktażowych dla rodziców niesłyszących dzieci
- Odbył się 1 przegląd filmów nakręconych przez niesłyszącą młodzież i opracowano mini słownik polskiego języka migowego w celu popularyzacji filmów powstałych w trakcie warsztatów filmowych